create your own web page

Çatı Yapımı & Aktarımı

Genel olarak tanımlamak gerekirse mevcut yapının revize edilmesi ya da eskinin yıkılarak yeniden yapılması durumudur. 

Çatının yapılması için bina şekline göre en uygun proje belirlenir ve bu projeye uygun çatı sistemi ile binanın sıcak, yağmur, kar, soğuk gibi pek çok doğa olayından korunmasına fayda sağlar. Çatı yapımı proje çerçevesinde öncelikle karkas kısmı ile başlar. 

Mobirise

Çelik ya da ahşap profilden tercih edilebilen sistem içinde ülkemizde en çok tercih edileni ahşap çatı uygulamalarıdır.

Ancak açık aralıklı çatı uygulamalarında çelik türü kullanılmaktadır. 

Çatı yapımı revizyonu, var olan çatılarda kiremit kaplaması olan çatılardır.

Bu yapılarda çatı kiremitleri tek tek açılır ve temizlenir, meydana gelen çatıda ahşap kırığı oluşmuş olması durumunda kırıklar değiştirilerek, yenilenir.

Kiremitlerin altına su izolasyonu uygulayarak, kiremitler yeniden yerlerine dizilir. 

Çatıda yer alan bina havalandırma, asansör ve baca kenarlarının izolasyonlarının yapılması ile başka bir amaç da çatı uç kısımlarında yer alan yağmur ve kar sularının birikmesini engelleyerek taşımasını gerçekleştiren yağmur oluklarının kaplanması ve bakımlarının yapılmasıdır. Çatılarda gizli yağmur olukları ve kumlu izolasyonlar yaygın şekilde kullanılan yöntemlerden biri olmaktadır.

Çatı yapımı içinde sıfır çatı, aktarma ve onarım, yağmur dereleri, çatı pencere sistemleri, kiremit çatı, su izolasyonu, çatı ve teras izolasyonları, shingle çatı, ısı izolasyonu, membran çatı, eternit çatı ile birlikte gerekli tüm çatı işlerinde deneyimli ve konusunda uzman kadromuz ile kısa zamanda başarı ile gerçekleştirmekteyiz.

Mobirise


Çatı yapımı için öncelikle maliyet hesabı çıkarılır. Çatının geldiği durum ve gerekli malzemeler en uygun fiyatla en kaliteli hizmetle sunulması için ön çalışma yapılır. Burada en öncelikli durum, çok da maliyet çıkarmaksızın en uygun maliyetle çatı nasıl kurtulur? Sadece deforme olan kısımlar yenilenerek tamir edilebilir mi? Genel bir tamir ile istenen noktaya gelir mi? Ya da başka hiçbir yapılacak bir şey yoksa ikinci plan çatı kurtarma işi nasıl yapılır? En iyi teklifleri bizden alabilir, bütçenize uygun bir yandan da kaliteli hizmeti almak için en doğru adrestesiniz. 

Çatı aktarma işini nasıl yapıyoruz ?

1

Kremit Kontrolü

Çatı kiremitlerinin durumu kontrol edilir ve kırık olanlar ile yeniden kullanılabilir durumda olanlar birbirlerinden ayrılır. Aktarma işinin maliyeti de düşünülerek, bu kiremit kontrolü sırasında kiremitlerin zarar görmemesine özenle dikkat edilir ve bütün uygulamalar sonlandıktan sonra kiremitler yeniden çatı yüzeyindeki yerlerini alırlar.

2

Su Yalıtım Örtüsü Değişimi

Çatıda bulunan eski su yalıtım örtüsü yerinden sökülür ve yerine polyester keçeden olan örtü serilir veya pürmüz yardımı ile membran malzemesinin yapıştırılması sağlanır.

3

Çatı Taşıyıcılar Güçlendirilir

Çatıyı taşıyan elemanlar bu daha çok ahşap karkas oluyor, kontrol edilir ve hasarlı olan kısımlar yenileri ile uygun şekilde değiştirilir.

4

Gizli Dere veya Dere

Çatınızda gizli bir dere yer alıyor ise onu havuzlama tekniğine benzer şekilde yalıtım gerçekleştirip, yağış suyunun binaya sızması engellenir. Asma dereler yeni olanlar ile değiştirilir.

5

Baca ve Asansör Kulesi

Baca kenarları ya da asansör kulesi gibi son derece riskli bölgelere doğru 25 cm, yukarıya doğru da en az 15 cm ölçülerinde membran uygulaması gerçekleştirilir.

6

Kiremit Çatı Kapmalasının Tamiratı

Kiremitlerin döşenmesi için merteklerin üstüne kiremit altı tahtaları çakmak ve bu tahtaların üzerine de nitelikli su geçirmez membran örtü serilmesi gerekmektedir. Bu örtü, kiremitler arasından sızabilecek olan suyun aşağı gitmesine engel olacaktır. Çatı kiremitleri özenle kontrol edilerek, kırılmış olanlar yenileri ile değiştirilir.

Kiremit Çatı

Shingel Çatı

Onduline Çatı

Çelik Çatı

TEKLİF İSTE

Teklif ön taleplerinizi aşağıdaki form aracılığı ile uzmanlarımıza iletebilirsiniz.

© Copyright 2020 DZ İNŞAAT - Tüm Hakları Saklıdır.