css templates

Mantolama
Nasıl Yapılır ?

Nasıl Yapılır ?

1

Ön Hazırlık İşlemleri

Mantolama uygulaması yapılırken kullanılacak yapıştırma harcı, çimento içeriyorsa +5 ile +30 derece oldukça idealdir. Uygulama öncesi binadaki gider boruları, çanak anten vs. sökülmeli. Çatlaklar, eskimiş sıva ve sökülmüş yerler tamir edilmelidir. Uygulama yapmadan önce binada nem olmamalıdır. Yağışlı havalarda kurulan iskelenin koruyucu bir file, naylonla örtülerek işlemin korunması en uygunudur. Don olayı olacak kadar soğuk havalarda ise uygulama yapılmaması önerilmektedir.

2

Levhaların Yerleştirilmesi

Mantolama levhalarının yerleştirilmesi işlemine geçilir. Çimento esaslı yapıştırma harçları kullanılır. Bir torba yapıştırma harcına 6 LT su eklenerek harç hazırlanır. Mümkünse düşük devirde bir karıştırma makinesi ile karıştırılır. Karışım 10 dk dinlendirilir. Sonra yeniden karıştırılır. Hazırlanan karışım daha önce monte ettiğimiz levhaların arasına mala kullanılarak uygulanır. Çimento bazlı yapıştırıcılar m2ye 5 kg şeklinde uygulanır. Bunlardan sonra mantolama levhalarının dübellenmesi işlemi yapılır.

3

Son Uygulama

Levhalar sabitlendikten sonra birinci kat sıva uygulanır. Sıva işlemi bittikten sonra profillerin yerleştirilmesi yapılır. Daha sonra ikinci kat sıva uygulanır. Son uygulama ise dekoratif kaplamadır. Böylece bina dış görünümü oldukça estetik ve daha dayanıklı bir hal alır.

Mobirise

Mantolama işleminin profesyonel bir ekip ve ürün ile yapılması ileriye yönelik çok daha uzun süreli tasarruf ve sağlamlık sağlayacaktır.

Neden Dış Cephe Mantolama ?

Ortalama fayda oranlarını şu şekilde özetlemek mümkündür:

+50%

Dış cephe yalıtımı
+%50 Isı Tasarrufu sağlar.

+25%

Bodrum ve Çatı Arası yalıtımı
+%25 ilave yalıtım sağlar.

70%

Tüm dış cephe yalıtımı %70'e varan oranlarda ses yalıtımı sağlar.

Kullandığımız Ürünler

Isı yalıtımı ve mantolama ürünlerimiz

TEKLİF İSTE

Teklif ön taleplerinizi aşağıdaki form aracılığı ile uzmanlarımıza iletebilirsiniz.

© Copyright 2020 DZ İNŞAAT - Tüm Hakları Saklıdır.