html web templates

Kamelya Yapımı

Kamelya, kelime kökeni olarak aslında bir bitki türüdür. Zamanla, bizim çardak olarak bildiğimiz bahçe yapısı olarak da anılmaya başlamıştır.

Bu yapılar, Kamelya, Çardak, Kameriye, Pergola olarak birçok farklı isimle anılırlar. 

Kamelyalar bahçelerde gölge alan sağlamak veya yağıştan korunmak, ailemizle veya komşularımızla birlikte oturarak vakit geçirebilmek, yemekler yiyerek sohbet edebilmek amacıyla oluşturulmuş yapılardır. Ayrıca kamelyalar, peyzaj çalışmalarının görsel kalitesini ve yatırım değerini arttırmakta önemli yer tutarlar.

Kamelya, Çardak yapımı, müşterinin isteğine göre ihtiyaçlar ve bahçe imkanları üzerinden planlama yapılarak başlanılan bir süreçtir. Kamelyanın bahçe içindeki konumu, alanı, güneş-yağış için açısı, kamelyanın iç özelliklerinden zemini, masa ölçüsü-sayısı, şömineli-şöminesiz, elektrik prizli oluşu vb. birçok kriter değerlendirilir.

Mobirise

Planlama tamamlandıktan sonra, seçilen lokasyon için kamelya temeli çalışması ile başlanır. Kamelya bahçe zeminine dahil olabileceği gibi, yüksek bir zemin üzerine de inşa edilebilir. Kamelyalar başta ahşap olmak üzere PVC veya çeşitli metallerden imal edilebilirler. Demir zengin inşaat olarak kamelya yapımlarında ahşap kullanımını tercih ediyoruz.

TEKLİF İSTE

Teklif ön taleplerinizi aşağıdaki form aracılığı ile uzmanlarımıza iletebilirsiniz.

© Copyright 2020 DZ İNŞAAT - Tüm Hakları Saklıdır.