free site builder

Taş Yünü
Mantolama

Taşyünü Mantolama tercih edilen en iyi mantolama sistemedir.

Tercih edilmesinin nedeni ise taş yünü yanmaz olması ve ısı yalıtım oranının yüksek olmasıdır.

Taş yünü mantolama % 50 ve % 60 ısı yalıtım sağlayabilmektedir. Sadece Isı Yalıtımı sağlamak ile kalmaz, Büyük Ölçüde Ses Yalıtımı da sağlar.

Taş yünü mantolama sistemleri zamana karşı büyük direnç göstererek uzun yıllar kullanılabilme özelliğine ve dayanıklılığa sahiptirler. Yüksek ses yalıtım özelliğinin yanında yangına karşıda dirençli olan mantolama sistemleridir.

Buhar geçirme özelliğine sahip olmasıyla beraber binaların nem tutmasının da önüne geçmektedir. Bu özelliğiyle bina sistemlerinin yıpranmasının da önüne geçmektedir Taş yünü Mantolama 5 Cm - 6 Cm - 8 cm ve 10 cm olarak plakaları mevcuttur. 

Mobirise

Taş yünü bazalt taşının eritilerek elyaf haline getirilmesine denir Taş yünü ile yapılan mantolama, ince sıva sistemli uygulamalar içerisinde en üst kalite seviyesini belirler. Bununla birlikte, sistemin sağlıklı uygulanabilmesi ve uzun yıllar kalıcı olabilmesi için en başta kullanılan taş yünü olmak üzere, tüm malzemelerin de en üst kalite seviyesinde ve birbirleri ile uyumlu olmaları gerekir.  

Neden Dış Cephe Mantolama ?

Ortalama fayda oranlarını şu şekilde özetlemek mümkündür:

+50%

Dış cephe yalıtımı
+%50 Isı Tasarrufu sağlar.

+25%

Bodrum ve Çatı Arası yalıtımı
+%25 ilave yalıtım sağlar.

70%

Tüm dış cephe yalıtımı %70'e varan oranlarda ses yalıtımı sağlar.

Mobirise

TEKLİF İSTE

Teklif ön taleplerinizi aşağıdaki form aracılığı ile uzmanlarımıza iletebilirsiniz.

© Copyright 2020 DZ İNŞAAT - Tüm Hakları Saklıdır.