free web design templates

Dış Cephe
Mantolama

Dış Cephe Mantolama; sadece ısı yalıtım değil, ayrıca ses yalıtımı da sağlamaktadır.

Özellikle gürültülü ve kalabalık alanlarda bulunan yapılarda çok işe yarayacak olan mantolama yöntemi, yalıtım konusunda tam bir uzmandır.

Mantolama işlemi yapılmadan önce iyi bir plan cetveline ihtiyaç vardır.

İlk olarak kullanılacak malzemeler tam olarak belirlenmelidir, daha sonra mantolama tekniğinin uygulanacağı yapı ile ilgili gerekli ölçüler alınmalıdır. Ölçümler yapılırken hassas ölçekler kullanılmalı, tüm detaylar göz önünde bulundurularak iyi bir plan cetveli oluşturulmalıdır.

Dış cephe mantolama ile ortalama olarak %40 ile %50'lık ısı yalıtım tasarrufları sağlanabilmektedir. Dış cephe mantolama ile ev ekonomisine, ülke ekonomisine fayda sağlamakla birlikte uzun vadeli olarak doğaya sağlayacağı faydalarda göz ardı edilmemelidir.

Dış cephe yalıtımı yanı sıra çatı arası yalıtım ve bodrum tavanlarının yalıtımının yapılması ayrıca % 25 ısı tasarrufu sağlamaktadır.

Mobirise

Mantolama sonrası nem, rutubet, ses ve ısı yalıtımı gibi sorunlar kesinlikle ortadan kalkıyor tabi bütçeye de yardımcı oluyor. 

Dış cephe mantolama sistemlerinde, fiyatlar çok farklılık göstermektedir. Mantolama malzemeleri çok çeşitlidir. Yapılan işçiliklerin kalitesi de fiyatın farklılaşmasını sağlamaktadır.

Mobirise

Güvenlikli iskele kullanımı, çalışanların sigorta ve iş güvenliği de fiyatlar üzerinde etkilidir.

Özellikle deneyimli bir kadro ile çalışılmalı. Düzensiz ve baştan sağma çalışan bir ekibin sonrasında çıkan problemler geri dönüşü olmayan sorunlardır.

Neden Dış Cephe Mantolama ?

Ortalama fayda oranlarını şu şekilde özetlemek mümkündür:

+50%

Dış cephe yalıtımı
+%50 Isı Tasarrufu sağlar.

+25%

Bodrum ve Çatı Arası yalıtımı
+%25 ilave yalıtım sağlar.

70%

Tüm dış cephe yalıtımı %70'e varan oranlarda ses yalıtımı sağlar.

Mobirise

TEKLİF İSTE

Teklif ön taleplerinizi aşağıdaki form aracılığı ile uzmanlarımıza iletebilirsiniz.

© Copyright 2020 DZ İNŞAAT - Tüm Hakları Saklıdır.